»Na zadrževalniku Vogršček so namreč v začetku leta potekala sanacijska dela ... zato je bilo namakanje onemogočeno.«
»Pri oblikovanju terminskega načrta se je sledilo pogoju ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, da se s 15. februarjem 2022 začne polnjenje zadrževalnika z vodo za potrebe zagotavljanja oroševanja. Pri tem je bilo treba upoštevati tudi pogoje Zavoda za ribištvo Slovenije in Zavoda RS za varstvo narave, opredeljene v gradbenem dovoljenju.«
»To, kar so mi danes predstavili, je prenova celotnega sistema za upravljanje Vogrščka, in upam, da bo lahko namakanje potekalo že v spomladanskem času, ko je potrebno oroševanje, in nato tudi za namakanje. Za zdaj je stanje veliko boljše, kot je bilo pred leti.«
»Pomembno je, da se z deležniki pogovarjamo o tem, saj niti ena sezona ni enaka. Danes smo se s kmetijskimi strokovnjaki pogovarjali, da cvetenja sadnega drevja najmanj še tri tedne ne bo, zato smo sklenili, da bomo izvajalca del na zadrževalniku pozvali, naj pohiti in naredi priklop v roku treh tednov. To bi bila trenutno optimalna rešitev.«
»Naša kmetija je v celoti odvisna od Vogrščka, ker se naša polja namakajo izključno iz sistema Vogršček.«
»Še vedno velja, da bodo dela zaključena marca 2022 na samem zadrževalniku. Govorimo o samem zadrževalniku. Z marcem 2022 naj bi se začela takoj natekati voda, tako da bo vode za naslednje leto v zadrževalniku dovolj.«
»Gotovo so krivi tisti, ki so bili glavni pri tej sanaciji, da so dopustili, da sanacija tako dolgo poteka. Če mene vprašate, sta to obe ministrstvi: za okolje in prostor in ministrstvo za kmetijstvo.«
»Upajmo, da bo sistem čim manj puščal in da bodo napake, ki se bodo pojavljale, čim prej odpravili, ker vode bo, kot kaže, dovolj za letošnjo sezono.«
»To je bistvo.«
»A na splošno je velikih zadrževalnikov premalo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju